Joensuun Tanssiopiston lukujärjestys kevät 2018

Syyslukukausi  pe 18.8. – su 17.12.2017 / 15 oppituntia + näytökset 15.-17.12.
Kevätlukukausi ma 15.1. – su 20.5.2018 / 16 oppituntia + näytökset 18.-20.5.

Klikkaamalla lukujärjestyksen tuntia saat esiin lisätietoa tasosta ja sisällöstä!

maanantai

Sali 1

  • 17:30 - 18:30 Nyky, Alkeet
  • 18:30 - 19:30 Hiphop, Alkeet-alkeisjatko
  • 19:30 - 21:00 Klassinen baletti MA, lk 6-7

Sali 2

  • 16:45 - 17:45 Hiphop 8-10-vuotiaat, Alkeet
  • 17:45 - 18:30 Hiphop Kids, 5-7-vuotiaat

Sali 3

  • 16:15 - 17:30 Jazz, Perus 1
  • 17:30 - 19:00 Jazz, Perus 2-Jatko
  • 19:00 - 20:00 Dancehall Reggae, Alkeet
  • 20:00 - 21:15 Dancehall aikuiset, Perus-Jatko
  • 21:15 - 22:00 GazaGirls, Dancehall EK

tiistai

Sali 1

  • 16:15 - 17:30 Klassinen baletti TI, lk 3
  • 17:30 - 18:15 Lastentanssi C1 TI, 5-vuotiaat
  • 18:15 - 19:15 Klassinen baletti TI, lk 1-2
  • 19:15 - 20:45 Aikuisbaletti, Perus 1-2
  • 20:45 - 21:00 Varvastreeni, Alkeet

Sali 2

Sali 3

  • 17:00 - 18:15 Jazz & Show, Alkeet-Alkeisjatko
  • 18:15 - 19:30 Hiphop, Perus 1
  • 19:30 - 21:00 Hiphop, Jatko 2

keskiviikko

Sali 1

  • 16:15 - 17:30 Klassinen baletti KE, lk 3
  • 17:30 - 18:00 Lastentanssi A1 KE, 3-vuotiaat
  • 18:00 - 18:45 Lastentanssi D1 KE, 6-vuotiaat
  • 18:45 - 20:00 Klassinen baletti KE, lk 4-5
  • 20:00 - 20:30 Varvastreeni, Jatko

Sali 2

  • 17:00 - 18:30 Vakiovuoro Senshido 31.1.-30.5., KE
  • 18:30 - 20:00 Aikuisbaletti, Jatko + KB luokka 6-7

Sali 3

  • 19:15 - 20:45 Vogue, Perus-Jatko

torstai

Sali 1

  • 16:45 - 17:30 Lastentanssi B1 TO, 4-vuotiaat
  • 17:30 - 18:30 Alkeisbaletti 1-2 TO
  • 18:45 - 20:00 Klassinen baletti TO, lk 4-5

Sali 2

  • 17:45 - 19:15 Nyky, Perus 2-Jatko
  • 19:15 - 20:45 Aikuisbaletti, Perus 2 - Jatko
  • 20:45 - 21:00 Varvastreeni, Perus

Sali 3

  • 16:45 - 18:00 Nyky, Alkeisjatko-Perus 1
  • 18:00 - 19:15 Hiphop aikuiset, Perus-Jatko
  • 19:15 - 20:45 Hiphop, Jatko 3

perjantai

Sali 1

  • 16:30 - 17:30 Klassinen baletti PE, lk 1
  • 17:30 - 18:15 Lastentanssi B-C1 PE, 4-5-vuotiaat

Sali 2

    Sali 3

    • 16:30 - 18:00 Klassinen baletti repertuaari, lk 5-7
    • 18:00 - 19:00 Katajan muodostelmaluistelijat, TILAUSTUNTI

    lauantai

    Sali 1

    • 10:00 - 10:45 Lastentanssi C-D, LA, 5-6-vuotiaat
    • 10:45 - 11:45 Klassinen baletti LA, lk 2

    Sali 2

      Sali 3

        sunnuntai

        Sali 1

        Sali 2

          Sali 3

          • 16:00 - 17:15 Dancehall Reggae, Perus 1
          • 17:15 - 18:45 Dancehall Reggae, Perus 2
          • 18:45 - 19:45 Twerk yli 16-vuotiaat, Perus
          • 19:45 - 21:15 Dancehall Reggae, Jatko 2 & GazaGirls
          • 21:15 - 22:00 GazaGirls, Dancehall EK

          .