Etusivu > Ystävänpäiväviikonlopun Workshopit la-su 14.-15.2.2026

Ystävänpäiväviikonlopun Workshopit la-su 14.-15.2.2026

Ilmoittaudu tästä:
https://joensuuntanssiopisto.hobiver.com/ilmo

Hinnat:
Yksi lippu 15€ / workshop
Ystävänpäivä-lippu 20€ / workshop (sis. kaksi osallistujaa)
Tunnit maksetaan paikanpäällä



La 14.2 klo 11-12 MIRELLAN TAHTIIN 10+

Erityisesti Mirella-faneille suunnattu hyvän mielen workshop, ja tanssiessa saa laulaa mukana. Workshop on ystävänpäivähenkinen, eli tanssiessa tehdään paljon parijuttuja, mutta workshopille voi osallistua myös itsenäisesti. Tyylillisesti liikutaan commercialin liikekielessä, eli vaikutteita otetaan erilaisista tanssilajeista. Tervetuloa tanssimaan Mirellan musiikin tahtiin! 

Opettajana: Anna Kiuru


La 14.2 klo 12-13 SINGLE POWER

Tämä workshop hehkuttaa sinkkuenergiaa liikkeen ja musiikin voimin. Soittolistalla mm. Yks mun ex, Eilisen mä, Uus Bitch. Tyylillisesti workshopilla painottuu commercial. Tuo itsesi ikimuistoisille tanssitreffeille ja tuo kaverisikin. 

Opettajana: Anna Kiuru

La 14.2 klo 13-14 EASY HIPHOP AIKUISET 25+

Tässä helpossa workshopissa ei hinkata steppejä, eikä tarvitse osata freetailata ringissä. Ihan kaikki pääsevät mukaan alusta loppuun asti ohjatulla workshopilla, jossa pääpaino vaivattomissa askelkuvioissa, toistossa ja hyvässä musiikissa. Tule yksin tai kaverin kanssa hikoilemaan ja pitämään hauskaa!

Opettajana: Anna Kiuru


Su 15.2 klo 16.15-17.45 EASY UMK COMMERCIAL + KEHONHUOLTO

Tämä helppo workshop kutsuu UMK-faneja tanssimaan ja nauttimaan musiikista. Sarjoissa keskitytään rauhalliseen etenemiseen ja toistoon. Commercialissa yhdistellään elementtejä erilaisista tanssilajeista. Lopuksi tehdään kehonhuoltoa venytellen ja rentoutuen. 

Opettaja: Nea Kupiainen